Nejčastější dotazy

Projevuje se onemocnění výhradně prostřednictvím internetu?

NE. Nemoc se může projevovat i v reálném životě. Vyskytovala se vždy v historii, tzn. i v dobách, kdy internet ještě  neexistoval. Pouze aktuální pojmenování onemocnění vzniklo až s příchodem internetu, který nemoc víc zviditelnil a usnadnil ventilovat její projevy. Projevy nemoci je tudíž nejlíp možné pozorovat ve virtuálním prostředí, ale i mimo něj.

Trpěli nebo trpí onemocněním také někteří známí lidé?

ANO. Nejznámějšími hatery, kteří trpěli nejzávažnější formou nemoci, nakazili spoustu dalších lidí a jejichž onemocnění zapříčinilo také úmrtí mnoha obětí, byli např. Adolf Hitler, Josif Vissarionovič Stalin nebo Reinhard Heydrich.

Také v současné době jsou mezi známými osobnostmi poměrně těžce nemocní pacienti. S ohledem na ochranu osobních údajů a lékařské tajemství není možné uvádět konkrétní jména. Nicméně pokud se seznámíš s jednotlivými příznaky, celkem snadno rozpoznáš, která osoba onemocněním trpí.

Je tato nemoc nakažlivá? Jak mohu ochránit sebe a své blízké?

ANO. Jak již bylo zmíněno tato nemoc je nakažlivá. Nejlepší ochranou je maximálně omezit nebo zcela vyloučit kontakt s hatery. Nestýkej se s nimi, neposlouchej je, nečti jejich projevy a chorobné výlevy.

Další důležitou možností v ochraně proti onemocnění  a zásadním faktorem v prevenci, je volební právo. Pokud Ti už  bylo 18 let, využij svou možnost a dej svůj hlas takovému člověku nebo seskupení lidí, kteří nejeví známky onemocnění. Pokud svěříš svůj hlas haterovi (nebo skupině haterů), umožníš jim působit na velký počet lidí a tím přispěješ ke vzniku epidemie,  jejíž důsledky dřív nebo později postihnou i Tebe a Tvé blízké.